fbpx

Rysunek odręczny

Program nauki rysunku odręcznego

Zajęcia z rysunku odręcznego to indywidualne spotkania, nastawione na pracę nad wybranym celem. Niezależnie od tego, czemu na służyć nauka rysowania i na jakim poziomie umiejętności jesteś, na zajęciach poruszane są niżej wymienione zagadnienia. Mogą być wplecione spontanicznie i naturalnie, bądź stanowić zestaw kolejno następujących po sobie elementów toku nauczania. W rysowaniu najważniejsze są: wprawa, którą nabywa się poprzez ćwiczenie ręki (po prostu trzeba rysować, żeby rysować) i wiara w siebie, którą buduje obserwacja postępów. A te, aby się pojawiły, wymagają korekty. Podczas lekcji zdobędziesz umiejętność oceny własnego dzieła bez popadania w skrajności, ani perfekcjonizm ani samouwielbienie nie służą postępowi. Istnieją podstawy teoretyczne, które pomagają, jednak czego byśmy wspólnie nie przepracowali najważniejszy jest własny styl i radość tworzenia. Chodzi o to, aby zrobić to, co się zamierzyło, niezależnie od tego co było celem. Podczas naszych spotkań poznasz właściwości różnych środków do rysowania, nauczysz się kontrolować linię, szkicować, opanujesz proporcje, kompozycję, cieniowanie i modelowanie, znajdziesz środki do oddania tego, co widzisz - nauczysz się patrzeć i dostrzeżesz światło i kontrast, intuicyjnie perspektywę i objętość (trójwymiarowość, głębię, plany), będziesz gryzmolić, kreskować, rozcierać dłonią. Cokolwiek trzeba, żeby zrobić "zdjęcie" tego, co widzisz. Będziesz rysować portrety (głowa widziana en face, z profilu), dzięki temu, że poznasz budowę ludzkiej głowy, dostrzeżesz cechy detali twarzy, łuków brwiowych, oczu, nosa i ust. Nauczysz się oddawać włosy, wiek i płeć (kształtowanie się głowy człowieka), poznasz cechy dobrego portretu. Poznasz podstawy anatomii, przez co narysujesz ludzkie ciało w różnych pozach, w tym akty. Będziemy też ćwiczyć oddawanie faktur, struktur materiałów, ich przezroczystość, odbijanie światła - chcąc nie chcąc, troszkę popracujemy z martwą naturą:).

Do kogo kierowany jest kurs?

Zapraszam każdego, niezależnie od wszelkich uwarunkowań:), wieku, płci, etapu życia, celu, poziomu umiejętności. Uczymy się całe życie. Prawda jest też taka, że ja na uczeniu innych również korzystam - uczę się cierpliwości, systematyzuję własną wiedzę, sama więcej rysuję. Energia zawsze płynie w dwie strony. Na pewno będzie fajnie wspólnie spędzić czas na tworzeniu czegoś.

Czas trwania nauki i cena

Standardowa cena zegarowej godziny zajęć to 100 zł. Jeśli zdecydujesz się na trzygodzinne spotkanie, zapłacisz za nie stawkę o 10% niższą, czyli 3 x 90 zł, czyli 270. Jeśli zdecydujesz, że będziemy się widzieć raz w tygodniu na trzygodzinne spotkania, zapłacisz 20% mniej, czyli za miesiąc 12 x 80 zł, czyli 960 zł. Podpisujemy wtedy umowę, ja wystawiam fakturę za odbyte zajęcia i a Ty zdobywasz certyfikat ukończenia kursu rysunku odręcznego.

Jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia rozpoczynamy od rozmowy i przejrzenia dotychczasowych prac, jeśli takie posiadasz. Wspólnie formułujemy cele i program. Otrzymujesz ode mnie materiały do nauki - podczas zajęć przekazuję Ci trochę teorii, po czym rysujesz. Ja doglądam Twojej pracy i udzielam korekt. Pod koniec zajęć analizujemy proces i wynik, rozmawiamy o trudnościach. Rysowanie bywa frustrujące, nie zawsze mamy dobry dzień, nie zawsze udaje się osiągnąć zamierzony cel. Ale wszystko jest dla ludzi:). Zajęcia odbywają się w pracowni w centrum Krakowa, przy ul. Starowiślnej. Zapewniam wszystkie materiały potrzebne do nauki, ale przekazuję Ci również wiedzę na temat tego, co musisz mieć, aby rysować w domu. Zresztą ostatecznie i tak lubi się swój własny ołówek. Stosuję system zadań domowych i jesteśmy w stałym kontakcie poprzez komunikator. Niżej zobacz jak wygląda pracownia, w której będziemy się spotykać.

Jak wygląda pracownia?

Zapisz się na zajęcia

Administratorem danych osobowych jest studio nośne Agnieszka Bernas, 31-035 Kraków, ul. Starowiślna 78/12, NIP: 6782639971, studio()nosne.pl, +48 889 821 285. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji usług, obsługi formularza kontaktowego i udzielania odpowiedzi na wiadomości. Będą przetwarzane tylko tak długo, jak długo są niezbędne do realizowania ww. celów lub do momentu, gdy wyrazi Pani/Pan skuteczny sprzeciw wobec ich przetwarzania. Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane naszym podwykonawcom, w szczególności dostawcom rozwiązań informatycznych, wyłącznie w związku z realizacją naszych celów. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie jej/jego danych osobowych narusza przepisy ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r., poz. 1000) lub przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1). Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji oraz profilowaniu. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne.