kaligrafia użytkowa

kaligrafia użytkowa

Wykonuję kaligrafowane napisy na Twoich wydrukach lub zaprojektowanych przeze mnie materiałach. W dzisiejszym przesiąkniętym cyfryzacją świecie praca ręczna podkreśla rangę i prestiż przekazu. Dzięki ręcznemu wykonaniu każdy napis jest niepowtarzalny. Stosuję kolorowe, również błyszczące atramenty permanentne. Dzięki temu dokumenty przestają być wyłącznie techniczną formą przekazu, a otrzymują dodatkową wartość, stając się cenną i piękną pamiątką.

co mogę dla Ciebie zrobić?

Ozdobię, ale również zaprojektuję grafikę z poniższych trzech kategorii. Jeśli jednak masz pomysł wykraczający poza nie, skontaktuj się ze mną, porozmawiamy o możliwościach.

zaproszenia | kartki okolicznościowe

Planujesz ślub, okrągłe urodziny, chrzest dziecka lub inne wyjątkowe wydarzenie? Zamów piękne kartki okolicznościowe i zaproszenia dla swoich gości.

dyplomy | certyfikaty

Jesteś przedstawicielem instytucji organizującej konkurs lub szkolenie? Kaligrafowane napisy podniosą prestiż dokumentów i wyróżnią osobę, dla której będą przygotowane.

materiały promocyjne

Pragniesz nadać materiałom promującym Twoją firmę dodatkowego wymiaru? Kaligrafuję na materiałach drukowanych, ale również skanuję i obrabiam cyfrowo wykonane napisy.

dostępne rodzaje pisma

Posługuję się sześcioma rodzajami pisma. Jeśli nie znajdujesz niżej takiego, który planujesz lub chciałbyś poznać dodatkowe możliwe opcje, daj znać.

tekstura

To rodzina rodzaj pisma gotyckiego, o łamanych i bardzo ozdobnych konturach. W powszechnym użyciu występowało od XIII w. i używane było w Europie Zachodniej i Środkowej do późnego średniowiecza.

pismo benewencko-montekassyńskie

Średniowieczny krój pisma nazwany tak, ponieważ pochodzi z księstwa Benevento w południowych Włoszech. Intrygującą cechą jest jego tajemnicza słaba czytelność.

uncjała

Uncjała charakteryzuje się zanikaniem kantów i tendencją do zaokrąglania liter. Do jej powstania przyczyniło się zastosowanie pergaminu w miejsce dotychczasowych zwojów papirusu.

foundational

Pismo podstawowe z XIX wieku. Zostało opracowany na podstawie minuskuły karolińskiej i jest prostym stylem pisma. Charakteryzuje się klarownym i równym układem liter, co sprawia, że jest czytelne i eleganckie.

fraktura

Fraktura to odmiana pisma gotyckiego, charakteryzująca się złożonymi kształtami liter. Czasem zwany też alfabetem niemieckim ze względu na stosowanie go głównie w krajach niemieckojęzycznych.

pismo rondowe

Pismo rondowe zostało stworzone jako pismo ozdobne. Zwane pismem francuskim jest wyraziste, efektowne i przyjemne do czytania. Charakteryzuje się zaokrąglonymi kształtami liter oraz brakiem ostro zakończonych elementów.

napisz do mnie, coś razem wymyślimy

Opisz swój pomysł na kaligrafowany napis, wydarzenie do którego pasuje Ci taka pamiątka – jeśli masz gotowy projekt, porozmawiamy o jego realizacji. Mogę Ci też podpowiedzieć i zaprojektować odpowiednie rozwiązanie. Daj znać!

kilka słów o mnie

Nazywam się Agnieszka Bernas, jestem graficzką i od 2018 roku prowadzę studio nośne. Projektuję logo, książki, grafiki internetowe, animacje. Rękodzieło stanowi ważny aspekt mojej pracy, w zasadzie jest jej podstawą. Piękne pisanie było mi bliskie od zawsze. Cieszę się, że dzięki tej pasji mogę podkreślić ważne wydarzenie w Twoim życiu i pielęgnować sztukę rękodzielniczą. Poznajmy się.